poniedziałek, 8 czerwca 2015

przystań w Nadolu

Jesienią 2010r. został zakończony pierwszy etap projektu pod nazwą: „Wzmacnianie atrakcyjności turystycznej Gmin Krokowa i Gniewino poprzez: budowę dwóch i przebudowę dwóch przystani jachtowych na Jeziorze Żarnowieckim”, przy udziale środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Regionalnprzystanego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Rezultatem projektu jest budowa 2 przystani jachtowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowościach Lubkowo (koło Domu Pomocy Społecznej) oraz Brzyno. Ponadto przebudowane zostały 2 istniejące pomosty w Lubkowie i Nadolu.

Największa na Jeziorze Żarnowieckim przystań w Nadolu rozbudowana została o stały pomost cumowniczy dla statku pasażerskiego „Nadolanin” oraz pomost pływający dla jachtów i motorówek. Oddany do użytku został również budynek obsługi ruchu pasażerskiego, budynek obsługi przystani, wiata do organizacji imprez plenerowych oraz piękne tereny spacerowe.

Obecnie przystań w Nadolu wyposażona jest w Statek Wycieczkowy „Nadolanin”, szybkie łodzie motorowe „Parana” i „Iguasu” , łodzie wędkarskie i rowery wodne.
źródło:http://dobremiejsce.gniewino.pl/turystyka/obiekty/przystan-w-nadolu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin