Sunday 25 November 2018

kolejkowo Wrocław

Ogromna makieta kolejowa, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odtworzyć rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z wiernie odwzorowanym obserwatorium astronomicznym na szczycie.
(...)

W sumie na 335 metrach kwadratowych jest blisko 3,5 tysiąca figurek ludzi i zwierząt, ponad dwieście samochodów - w tym radiowóz na sygnale, taksówki, wozy strażackie, oraz 242 budynki i inne obiektów architektoniczne - wiadukty, wiatrak, sadzawka, wodospad i np. dom w budowie z pełną ekipą budowlańców, dźwigami i innymi sprzętem budowlanym.

Dwunastu modelarzy pracowało nad makietą dwa lata. Tylko budowa budynku Dworca Świebodzkiego (czyli gmachu, w którym znajduje się makieta) zajęła ekipie dwa miesiące. Zależało im na odwzorowaniu każdego detalu. Zanim rozpoczęli pracę nad miniaturą szukali dokumentacji, fotografii, szkiców.

https://visitwroclaw.eu/miejsce/kolejkowo-wroclaw
LinkWithin